40éves jubileum

Édesanyám,1952 július 4.-én született.2011 áprilisában meg lesz neki a 35 éves közalkalmazotti munkaviszonya.2011 december végén menne nyugdíjba,de előtte már töltené a felmondási idejét.Kérdésem az lenne,hogy jár e neki a 40 éves jubileumi pénz?Várom gyors válaszukat.Köszönettel:Anikó.

Anyukádnak milyen módon szűnik meg a jogviszonya? Kérésére felmentik, ő mond fel, vagy a munkáltató mond fel, közös megegyezéssel? Csak akkor kaphatja meg 35 éves jogviszonyra a 40 évre járó jubileumi jutalmat, ha a kjt. 30.§ 1. (e)-re hivatkozva kéri felmentését, és a munkáltató ennek eleget tesz. Nem köteles a munkáltató felmenteni kérésére a közalkalmazottat.

Betölti az 59 évet,és mivel több mint 40 éves munkaviszonya van,így megy el nyugdíjba.

Ezt nem írtad először. Akkor meg semmi gond, ha ez a 40 év mind közalkalmazotti, amikor 40. évet betölti, azon a napon jogosult lesz rá. A felmentési idő is jogszerző, ha felmentik. Azt még mindig nem írtad, hogy szűnik meg a jogviszonya.

Igen a közalkalmazotti törvény 78.§ (4) bekezdés alapján

Igen, a nyugdíjazás 1. napján megkapja!

Szólj hozzá!

Plain text

  • Engedélyezett HTML formázás: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • A HTML jelölők használata nem megengedett.
  • A sorokat és bekezdéseket automatikusan felismeri a rendszer.
SPAM SZŰRŐ (Captcha)
Ezt a kérdést azért tesszük fel, hogy kiszűrhessük az automatikus spam robotokat.
Image CAPTCHA
Írd be a képen látható karaktereket!