Fegyvert emelt tanára homlokához egy diák Tatabányán
2011. december 13.
Öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető az a 14 éves tatabányai diák, aki tár nélküli gázpisztolyt emelt tanára homlokához. A diákot őrizetbe vették.
Történelemórán dolgozatíráshoz készülődött az osztály hétfőn egy tatabányai általános iskolában. A diákok és a tanárnő már az osztályteremben voltak, mikor az utolsó diák is megérkezett. A 14 éves fiú azonban ahelyett, hogy csendben leült volna a helyére, egy tár nélküli rozsdás gázriasztó fegyverrel a kezében a tanárnőhöz sétált, majd a tárgyat a tanárnő homlokához emelte. A diáktól végül az ifjúságvédelmi pedagógus vette el a fegyvert.
A fiatallal szemben felfegyverkezve elkövetett, közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt indított eljárást a Tatabányai Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya. A diák jelenleg őrizetben van, maximum 72 óráig tarthatják bent.
Index
MTI


Friss hozzászólások
2 óra 12 perc
3 óra 22 perc
4 óra 36 perc
10 óra 11 másodperc
11 óra 7 perc
15 óra 59 perc
23 óra 50 perc
1 nap 4 óra
1 nap 4 óra
1 nap 4 óra